Промивання вуха шприцом Жане

Промивання вуха шприцом Жане

Шприц Жане – це спеціальний інструмент, який використовується в різних областях медицини, в тому числі і в ЛОР-кабінетах (для очищення вух). При промиванні, в вухо за допомогою шприца вводиться легкий струмінь теплої води або фізіологічного розчину, щоб вимити вушну пробку. Сірчана пробка повністю або частково закриває слуховий прохід і складається з виділень сальних залоз, частинок бруду, дрібних волосків і клітин шкіри, котрі відшарувалися. Причини її утворення можуть бути різні:

  • занадто часте очищення вух ватяними паличками;
  • вузький слуховий прохід;
  • носіння слухових апаратів;
  • часте використання берушів;
  • підвищене накопичення сірки у вухах;
  • набухання вушної сірки під впливом води при купанні.

Тривала закупорка вуха може привести до розвитку хворобливого запалення і навіть до незворотної втрати слуху. Самий високоефективний спосіб очистити вуха від сірчаної пробки – це професійна процедура промивання, яку проводить отоларинголог. Для цього фахівець використовує шприц Жане.

Основні переваги пристрою:

  1. Безпечний, а головне, безболісний спосіб забезпечити належну гігієну вух. На відміну від інших методів очищення, він запобігає випадковому пошкодженню барабанних перетинок і слухових проходів.
  2. Точне дозування певної кількості рідини, яка вводиться.
  3. Простий, інтуїтивно зрозумілий і зручний в застосуванні.
  4. Компактний дизайн дозволяє брати його з собою і користуватися при необхідності.

Це ідеальний інструмент не тільки для ЛОР-лікаря або інших вузькопрофільних фахівців, але і для самостійного використання в домашніх умовах.

Основні характеристики шприца Жане

Медичний трикомпонентний шприц для промивання вух від сірчаних пробок має такі характерні особливості:

  1. Міцний корпус зроблений зі скла і металу з надійним захопленням.
  2. Металеві деталі з латуні з нікелевим хромуванням.
  3. Скляний градуйований циліндр повністю розбирається і легко чиститься. Його прозорість дозволяє контролювати вміст всередині шприца.
  4. Зручна подвійна шкала градуювання вказана в мілілітрах.
  5. У комплекті три змінних наконечника різної конічної форми, з кріпленням на різьбу. Спеціальні конусоподібні насадки забезпечують потік води на 360° і видаляють навіть саму тверду сірчану пробку, що застрягла у вусі.
  6. Поршень з нержавіючої сталі з прецизійним шліфуванням забезпечує плавний рух рідини, якою наповнений шприц.
  7. Силіконове кільце на поршні не допускає його випадкового вилучення з циліндра.
  8. Середній робочий ресурс – до 300 циклів (промивань або вливань).
  9. Стерилізується в автоклаві або сухоповітряній шафі при оптимальних температурах.

Класичний багаторазовий шприц об'ємом 100/150 мл індивідуально упакований. Поставляється разом з інструкцією щодо обслуговування та подальшої переробки (утилізації).

Сфери застосування медичного шприца

Крім ефективного вимивання вушних сірчаних пробок, які закупорюють слуховий прохід, можна використовувати шприц Жане також і для:

  • введення в організм великої кількості лікарських препаратів (рідких);
  • промивання порожнин тіла людини (наприклад, в урології);
  • внутрішньочеревних, внутрішньовенних та інтратрахеальних вливань;
  • введення ентерального харчування через зонд тим пацієнтам, які не можуть їсти самі;
  • відкачування різного роду рідини з організму (слизу, мокротиння, гнійних виділень).

Шприц Жане широко застосовується не тільки в медицині. Пристрій часто використовують в лабораторіях (як ручний варіант для відбору проб), на виробництвах або в побуті (для відкачування різних рідин), при проведенні процедур грязетерапії (санаторно-курортне лікування).

Видалення сірчаної пробки шприцом Жане

Даний спосіб очищення вух проводиться після того, як лікар визначить, що інші методи, такі як вушні гачки, вакуумна аспірація, електронний струменевий іригатор або кюретаж під мікроскопом, не принесуть очікуваних результатів. Промивання проводиться після збору повного анамнезу та огляду вух. Використання дистильованої води або фізіологічного розчину замість водопровідної води або бактеріостатичного агента (розведеного перекису водню) може знизити ризик зараження.

Для безпечного і ефективного спринцювання кінчик шприца не повинен переходити через зовнішню третину слухового проходу (приблизно 8 мм). Струмінь води під тиском вводиться по його задній стінці і повинна бути спрямована до краю вушної сірки, щоб сміття могло вільно витекти. Після кожної процедури потрібно ретельно оцінювати стан зовнішнього слухового каналу.

Варто пам'ятати, що барабанну перетинку в вусі можна легко пошкодити при занадто сильному нагнітанні рідини або занадто глибокому введенні в нього шприца. Якщо пацієнт відчуває різкий біль, слід негайно припинити процедуру!

Як стерилізувати і зберігати шприци Жане?

Багаторазовий скляний медичний шприц можна піддавати санітарній обробці, яка складається з дезінфікуючих методів і стерилізації парою або сухим гарячим повітрям.

Дезінфекцію інструменту проводять шляхом кип'ятіння 30-40 хвилин в дистильованій воді. При цьому шприц необхідно повністю занурити в рідину, попередньо розібравши його на складові елементи. Парову (в автоклаві) або повітряну (в сухожаровії камері) стерилізацію виконують протягом 25-30 хвилин при температурі 120-160 °C.

Інструмент в упаковці виробника слід зберігати при t 25 °C і вологості повітря не більше 80%. Повітря повинен бути в приміщенні без домішок, які можуть викликати корозію металевих частин пристрою.

Купити шприц Жане в магазині «Медика»

У спеціалізованому інтернет-магазині «Медика» можна придбати багаторазовий шприц Жане, а також інше медичне обладнання в широкому асортименті, за найкращими цінами на ринку даної продукції. Оформити замовлення можна в каталозі сайту з доставкою по всій Україні.