Як користуватися кисневим концентратором в домашніх умовах?

Як користуватися кисневим концентратором в домашніх умовах?

Кисневий концентратор являє собою медичне обладнання, метою якого є перетворення кисню з атмосфери і виділення його у високій концентрації. Найчастіше апарат застосовується при кисневої терапії для лікування проблем з дихальною системою і усунення симптомів кисневого голодування.

Для чого потрібен кисневий концентратор?

Нестача кисню – актуальна проблема сучасності. Наявність великої кількості заводів, автомобілів і підприємств забруднюють атмосферу, через що у жителів великих міст можуть виникати супутні проблеми зі здоров'ям. Це призводить до таких проблем, як втома, сонливість, відсутність сил і енергії на вчинення елементарних дій. Іноді симптоми посилюються до такої міри, що людині стає важко піднятися з власного ліжка.

Прогулянки на свіжому повітрі в місцях малого скупчення людей, відвідування лісів і заповідників можуть наситити легені необхідною кількістю оксигену. Але, на жаль, ефект від таких прогулянок триватиме недовго. Саме з цієї причини фахівці рекомендують час від часу звертатися в спеціалізовані медичні установи, де є кисневий концентратор, який допоможе наситити організм необхідною кількістю свіжого повітря.

Процедура кисневої терапії застосовується в госпіталях, різних лікувальних і профілактичних санаторіях. Медичне обладнання можна використовувати і в домашніх умовах, щоб забезпечити собі постійний доступ до необхідної для здоров'я дозі оксигену. Концентратор кисню допоможе:

  1. Підвищити концентрацію оксигену при наявності проблем з дихальними функціями.
  2. Підвищити захисні властивості імунної системи і зробити її міцнішою.
  3. Поліпшити концентрацію уваги, позитивно впливає на розумову активність в цілому.
  4. Зробити профілактику захворювань серцево-судинної системи.
  5. Прибрати головні ознаки кисневого голодування: надмірну втому, відчуття спустошеності та зреченості, апатію.
  6. Налагодити метаболічний процес.
  7. Значно поліпшити стан епідермісу.
  8. Прискорити реабілітаційний процес після хірургічного втручання.

Як влаштований і працює кисневий концентратор?

Апарат здійснює свою роботу завдяки процесу абсорбції,котра відбувається під впливом змінного тиску. Він відокремлює з повітря його основні складові: азот, кисень та інші газоподібні домішки. Коли пристрій підключається до живлення, починається відділення кисню і його подача пацієнтові.

Основними елементами приладу є:

  • Носова трубка. Деякі моделі додатково оснащені маскою або дифузором для зручності експлуатації.
  • Зволожувач і приєднана до нього гофрована трубка. Через неї проходить кисень і піддається процесу концентрації.
  • Трубка для виходу кисню.

Існує безліч моделей зі своїми відмінними рисами. У кожному комплекті має бути присутня інструкція, де чітко прописані всі етапи роботи з даними апаратом.

Кому потрібен кисневий концентратор?

Через високі показники забрудненості повітря така процедура необхідна кожному, хто піклується про своє здоров'я і хоче поліпшити якість свого життя. Звернути особливу увагу на кисневу терапію потрібно:

  1. При вагітності. Це забезпечить малюкові необхідну концентрацію оксигену, а також зменшить ризик викидня у матері.
  2. Якщо ви ведете активний спосіб життя і регулярно ваше тіло піддається фізичним навантаженням.
  3. При вживанні нікотинових виробів.
  4. Якщо ви бажаєте скинути зайву вагу.
  5. Людям у похилому віці, а особливо тим, хто страждає захворюваннями дихальної та серцево-судинної систем.
  6. Дітям для зміцнення імунної системи.

Для чого аніони в кисневому концентраторі і чим заправляють сам апарат?

Аніони являють собою мікроскопічні частинки: вони здатні значно поліпшити якість повітря, а також володіють знезаражувальним ефектом. Таким чином, чим більша кількість аніонів в киснево-повітряної суміші - тим менше в ній мікробів і інших шкідливих мікроорганізмів.

Сам апарат не потрібно заправляти: він самостійно постачає кисень з атмосфери. Він здатний виконувати свою роботу протягом доби, безперервно відтворюючи необхідну кількість оксигену.

Як часто змінювати воду в кисневому концентраторі?

Що стосується догляду за агрегатом – фільтр тонкого очищення слід міняти раз на рік, щоб пристрій прослужив довгу службу. За фільтром грубої очистки необхідно стежити самостійно: при наявності видимих забруднень його потрібно або ретельно вимити, або замінити новим.

Якщо апарат використовується часто і застосовується для процедур кисневої терапії в медичних установах, санаторіях або базах відпочинку – необхідно міняти воду в зволожувальній склянці щодня. Кожні два-три місяці обов'язкова заміна назальних канюль.

Чим відрізняється ШВЛ від кисневого концентратора?

Апарат штучної вентиляції легень забезпечує примусову подачу повітря в легені пацієнта, який не здатний самостійно здійснювати процес дихання. Таке пристосування повністю бере на себе всі дихальні функції, а при його відключенні пацієнт просто задихнеться.

Кисневий концентратор виступає в якості приладу для подачі корисного чистого озону людям, які хочуть поліпшити якість свого життя, а також поліпшити показники здоров'я. Без концентратора можна обійтися в повсякденності, але його використання значно допоможе підвищити життєвий тонус, надати сил та енергії.

Як користуватися кисневим концентратором будинку?

Перед використанням апарату необхідно перевірити його працездатність. Для цього потрібно подати тиск в кисневий балон і перевірити показники датчика. Якщо прилад має зволожувач – перевірте рівень води в ньому. Для концентратора потрібно використовувати стерильну або дистильовану воду. Її обсяг повинен бути не менше половини.

Потім потрібно підключити катетер до самого кисневого балону і переконатися, що трубопровід не перекручений і функціонує правильно. Після необхідно відрегулювати швидкість повітряного потоку. Для визначення оптимального варіанту для вас рекомендується проконсультуватися з кваліфікованим фахівцем.

Після виконання всіх перерахованих вище етапів, вставте носову трубку в ніс і вдихайте потік кисню. Якщо вам здається, що оксиген не надходить, опустіть трубку в стакан з водою. Поява бульбашок є ознакою того, що прилад працює справно.

Не можна розміщувати кисневий балон поруч з джерелами тепла. Приміщення повинно бути досить відкритим і провітрюваним, щоб забезпечувати належну циркуляцію повітря. Обладнайте простір таким чином, щоб не допустити падіння балона. У разі його деформації потрібно відключити апарат і зателефонувати постачальнику обладнання. Якщо виконати дію неможливо – видаліть трубопровід, потім покиньте приміщення та викличе пожежну службу.