Як користуватися пульсоксиметром?

Як користуватися пульсоксиметром?

Пульсоксиметр є діагностичним сучасним медичний апаратом, який застосовують для вимірювання рівня кисню в крові. Недостача кисню визначається як гіпоксія. При даному виді захворювання потрібен постійний контроль за його рівнем, від цього залежить успіх лікування.

Різновиди пульсоксиметрів

Пульсоксиметр ділиться на види:

  1. Стаціонарний - має великі габарити та володіє найвищою точністю. Прилад застосовують в медичних установах та встановлюють на пацієнта під час проведення операції. За розміром стаціонарний пульсоксиметр не перевищує електронну книгу або планшет. Прилад оснащений монітором і виносним датчиком, що закріплюється на пальці. Датчик до пульта приєднується проводом. За точністю прилад поступається тільки лабораторному аналізу крові.
  2. Поясний - прилад портативний, має досить високу точність в передачі даних. Застосовують в клініках та вдома для вимірювання кількості кисню в крові. Носити прилад можна постійно, отримуючи дані з певною періодичністю, що важливо при лікуванні гіпоксії.
  3. Наручний - випускається у вигляді наручного браслета. Крім визначення рівня кисню прилад показує артеріальний тиск і частоту биття серця. Має невелику похибку. Кріпиться на кисть руки як наручний годинник, датчик встановлюється на палець.
  4. Напалечний - фіксується на пальці, підходить для дітей і дорослих. Деякі моделі адаптовані під дитячий палець. Фіксується прилад за допомогою спеціальної прищіпки.
  5. Також передбачені пульсоксиметри для новонароджених. Вони кріпляться на стопу дитини і можуть застосовуватися одноразово або постійно. Прилад визначає рівень кисню в капілярах дитини. Також в прилад вмонтований сигнал тривоги, який сповіщає медиків в разі відхилення даних від норми.

Всі пульсоксиметри діляться на: постійні або одноразові. Перші - встановлюються на пацієнта на тривалий час, другими вимірюють рівень кисню протягом 25 секунд і знімаються з пацієнта.

Принцип дії приладу

Пульсоксиметр оснащений мікропроцесором, який обробляє отриману інформацію; дисплеєм, для відображення даних; датчиком, що вимірює кисень в крові; двома світлодіодами, для визначення рівня кисню.

Світло, яке випромінюють світлодіоди, проходить крізь тканини і вловлюється розміщеним на протилежному боці датчиком. Інтенсивність поглинання світла залежить від кількості кисню, який проходить по капілярах. Під час проходження крізь тканину, світло пульсує, саме за кількістю пульсацій пристрій визначає рівень кисню.

Основні правила використання

Пульсоксиметр простий в застосуванні і не вимагає спеціальних знань. Щоб почати використовувати прилад досить прочитати інструкцію. Перед застосуванням необхідно перевірити заряд пристрою. Якщо батарейки сіли, їх замінюють, так як при виснаженні зарядки пульсоксиметр видає дані з великою похибкою.

Вимірювання кисню в крові проводять в затемненому місці, на пристрій не повинні потрапляти сонячні промені. На точність показань впливає випромінювання електромагнітних полів. Після перевірки заряду і фіксації приладу під час вимірювання рівня кисню потрібно перебувати в спокійному і нерухомому стані. Перед використанням пристрою в місці вимірювання очищають шкіру від забруднень. При використанні напалечного пульсоксиметра, на нігтях не повинен знаходитися лак. Замір проводиться протягом 25 секунд. Після закінчення вимірювання на моніторі приладу висвітяться отримані дані гемоглобіну і рівня кисню.

Придбати прилад будь-якого виду можна у нашому магазині «Медика» за вигідною ціною з гарантією якості. Доставка пристрою здійснюється по всій території країни, зручними транспортними компаніями.