Бактерицидна лампа для дому

Бактерицидна лампа для дому

Бактерицидна лампа для дому

Раніше такі прилади як бактерицидна лампа, могли використовувати тільки в спеціалізованих установах. Сьогодні ж у кожного є можливість встановити її будинку і експлуатувати безпосередньо за призначенням. Найбільше вона буде корисна для тих, у кого є маленькі діти, і чистота повітря в приміщенні має велике значення. Адже саме повітря - це одна з найбільш оптимальних складових для розмноження потенційно небезпечних і хвороботворних бактерій, що передаються повітряно-крапельним шляхом. Але не варто плутати бактерицидну лампу і кварцову - це абсолютно різні прилади.

Конструкція бактерицидної лампи

Стандартний бактерицидний прилад складається з розрядної ртутної лампи, що випромінює короткохвильовий ультрафіолет. Оболонка лампи виготовляється зі спеціального увіолевого скла, і він пропускає УФ випромінювання. Таке нормоване випромінювання благотворно впливає на людину, рослини і тварин, але в той же час згубно для небезпечних мікроорганізмів.

Бактерицидну виріб з УФ випромінюванням, яке призначене для домашнього використання, складається з газорозрядної лампи низького тиску і створює оптимальне дію на знезараження приміщення. У різноманітних моделях передбачені індивідуальні параметри.

Основні види бактерицидних ламп

Будинки допускається використання випромінювача для дезінфекції води і випромінювача для очищення приміщень. Перший тип приладів часто застосовується в приватних житлових будинках. Їх встановлюють в районі водопроводу, і вода, яка через нього проходить, очищається від бактерій і хімічних домішок.

Другий тип широко використовується для дезінфекції повітряного простору в приміщенні. Вони підрозділяються на стаціонарні та пересувні. Перша група, на відміну від другої, має вузький спектр дії і обмежується місцем установки.

Також такі прилади можна поділити на лампи відкритого і закритого (рециркулятори) типу. З відкритих ультрафіолетове випромінювання, безперешкодно потрапляє в повітря і поширюється по ньому. А закриті мають в своїй конструкції вентилятор. Повітря заходить в прилад, там знезаражується і потім подається чистим в приміщення. Тому останній тип, найоптимальніший для домашнього використання, тим більше, коли там знаходяться люди і тварини.

         Залежно від місця дислокації лампи бувають підлогові, підвісні і настільні.

Термін роботи бактерицидних ламп різного виду і типу, безпосередньо залежить від напруги електромережі. Часті коливання напруги, істотно скорочують їх працездатність. Також впливає рівень вологості повітря, кількість включень, чистота деталей.

Одним з новітніх винаходів на сучасному ринку став комплексний прилад. Він об'єднав в собі функції світильника і бактерицидної лампи. Обладнано такий виріб автоматичним перемикачем, що дає можливість чергувати люмінесцентне освітлення з ультрафіолетовим випромінюванням. Вони компактні і можуть бути встановлені на будь-якій ділянці будинку (стіни, стелі, шафі і ін